Areál Harrachov leží v těsné blízkosti Polských hranic na okraji Krkonoš. Doménou tohoto areálu je skokanský můstek a dvě čtyřsedačkové lanovky. Váš den v areálu můžete začít u kterékoliv z těchto lanovek. My jsme začali u lanovky přímo pod skokanským můstkem. Přezout, vzít batoh s vybavením, prkno a můžeme vyrazit. Počasí nebylo ideální jak už se při našem mapování stává zvykem, hold mapujeme hory. První výjezd lanovkou, první sjezd, počasí se zlepšuje. Dáváme si ještě jednou červenou sjezdovku a vyrážíme na druhou stranu kopce k další lanovce. Mezi lanovkami je kratší úsek, který buď přejdete s prknem v ruce a nebo jako lyžař přejedete. Zkoušíme další sjezdovky modrá, červená, vše super. Dlouhé a dost široké sjezdovky s rozmanitými sklony. Naše první pocity z tohoto areálu jsou skvělé. V době naší návštěvy žádné řady, sněhu všude dost a dobře odstupňované sjezdovky. Co nás opravdu překvapilo a ve finále i potěšilo byla černá sjezdovka bez jakýchkoliv úprav. Sami lyžaři si na této sjezdovce vyjezdili freeride, který jen tak někde nepotkáte. Zdolání této sjezdovky bez ztráty kytičky dalo všem opravdu zabrat. Myslím si že je to dobrý kompromis mezi ježděním mimo sjezdovku a užíváním si pořádné legrace. 

Tento areál nás nadchl a všem, kteří zde ještě nebyli můžeme doporučit. Super zázemí a skvělé sjezdovky pro všechny druhy lyžařů, to je Harrachov.

 

Nejlákavějším cílem návštěvníků, kteří v zimě přijíždějí do Harrachova, je bezpochyby lyžování a snowboarding. Na vrchol Čertovy hory vedou dvě čtyřsedačkové lanovky. Podle obtížnosti terénu si můžete vybrat ze čtyř různě dlouhých a náročných sjezdových tratí. Díky osvětlenému vleku se ve spodní části na jedné z nich provozuje i večerní lyžování. Ceník skipasů nabízí širokou škálu možností, z nichž si vybere každý lyžař podle času a svých lyžařských schopností. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny rodinné jízdenky, jež nabízíme za zvýhodněnou cenu..

Na cestu do Harrachova můžete využít skibus, který jezdí na trase Praha-Harrachov a Česká Lípa- Harrachov. Ráno vás pohodlně přiveze přímo ke sjezdovce a odpoledně zase zpět domů.

Lyžování na harrachovských sjezdovkách je pověstné díky jejich špičkové úpravě, a to i v jarních měsících. Středisko patří každoročně mezi ty poslední, kde si můžete i v pozdních jarních termínech dobře zalyžovat. Kvalitně upravené jsou v Harrachově samozřejmě také všechny běžecké tratě. Na lyžaře turisty, ale i zdatnější sportovce tu včetně Krkonošské magistrály čeká až 104 km nejrůznějších tras.

V Harrachově prožijete během své dovolené spoustu krásných zážitků jak na lyžích, tak po skončení lyžování. Je to město s širokou nabídkou aktivit v odpoledních i večerních hodinách. Na své si u nás přijde opravdu každý, ať už jste rodina, mladý pár, studenti nebo patříte ke starší generaci. K dispozici máte bowling, squash, fitness, indoor golf či relaxační a wellness centra s bazény. Pokud se budete chtít vydat za kulturou, můžete navštívit muzeum skla, lyží, hornické nebo lesnické muzeum. A nesmíte zapomenout ani na známý Mumlavský vodopád, který v zimě mění svůj vzhled a má úplně jiné kouzlo.

 

Aktuální provoz lanovek a sjezdovek

Video

  • Ski Harrachov 2016Ski Harrachov 2016
  • Ski Harrachov červená 4Ski Harrachov červená 4
  • Ski Harrachov červená 1Ski Harrachov červená 1
  • Ski Harrachov modrá 5Ski Harrachov modrá 5
  • Ski Harrachov černá 3Ski Harrachov černá 3

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna lyží

Půjčovna Ski & Snowboard

V zimní sezóně nabízíme pro naše klienty možnost půjčení lyžařského a snowboardového vybavení v našich dvou provozovnách. V penzionu Lenka na Novém Světě a v provozovně STONE přímo u lanovky na Čerťák.

Ceník ZDE

Ceník

cenik harachov

Kompletní ceník ZDE

Okolí areálu